Tamponada, opatrywanie ran

W gabinecie podologicznym spotyka się wiele schorzeń na stopach. Niektóre z nich są poddawane leczeniu z uwzględnieniem przerwania ciągłości tkanki. Oznacza to ingerencję lub przecięcie tkanki skórnej. Miejsce po zabiegu patek philippe replica musi być wtedy prawidłowo zabezpieczone przed zakażeniem lub przedostaniem się bakterii. Również w przypadkach trudno gojących się ran u pacjentów z tzw. stopą cukrzycową muszą być zachowane szczególne zasady czystości i bezpieczeństwa. Dlatego w gabinecie podologicznym używane są najlepsze i najskuteczniejsze opatrunki.

Doznałeś skaleczenia stopy? Zmagasz się z zespołem stopy cukrzycowej? W naszym gabinecie podologicznym świadczymy usługi opatrywania ran. Skaleczenie na stopie może być bardzo niebezpieczne, szczególnie u osób chorych na cukrzycę. Umów się do nas na wizytę jeśli potrzebujesz profesjonalnego opatrzenia rany stopy. Nasz gabinet znajduje się na ulicy Czeremchowej 2a, pawilon 10 w Gdyni.

W zależności od rodzaju zabiegu, charakterystyki rany i jej wielkości stosuje się odpowiednie opatrunki:

  • opatrunki jałowe, sterylne,
  • gazy, bandaże,
  • plastry z opatrunkiem lub bez opatrunku,
  • odciążenia, gąbki, pianki,

Nowością na rynku materiałów opatrunkowych jest niemieckiej produkcji gąbka Ligasano
Ten opatentowany produkt znalazł zastosowanie szczególnie w przypadkach trudno gojących, sączących się ran i odleżyn pooperacyjnych.

Sterylna, gąbczasta struktura ma doskonałe właściwości wchłaniające wydzieliny ropne nawet z bardzo głębokiej rany / odleżyny powodując przy okazji właściwe podrażnianie tkanek. To sprawia, że w szybki sposób dochodzi do poprawy odżywienia tkanek i do przemiany materii w rejonie rany. Gojenie się ran poprzez ziarninowanie następuje dużo szybciej niż przy zastosowaniu tradycyjnych opatrunków. Ligasano biały nie przykleja się do rany, przepuszcza powietrze optymalnie dotleniając tkanki. Redukuje ilość bakterii i oczyszcza ranę. Ligasano biały ma właściwości przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. Znajduje zastosowanie w chirurgicznych stanach pooperacyjnych, stosowany również przez lekarzy Diabetologów, Flebologów, Angiologów.

Ligasano wyśmienicie sprawdza się w podologii. Dzięki Ligasano biały opatrywanie ran przynosi szybkie efekty w leczeniu ran u diabetyków.
Ligasano biały stosuje się na tzw. ‚dzikie mięso’ które jest efektem długotrwałego stanu zapalnego towarzyszącemu wrastaniu paznokcia.
Bardzo dobrze sprawdza się podczas opatrywania ran chronicznych, gdzie występuje niedożywienie tkanek, niedostateczne ukrwienie, stany zapalne czy cukrzyca.

Opatrywanie ran jest niezbędne, kiedy zmiany chorobowe rozwinęły się do zaawansowanego stadium. Aby temu zapobiec, zalecamy profilaktyczne wykonywanie pedicure’u podologicznego.