Przygotuj się

Przed pierwszą wizytą

Przed pierwszą wizytą u podologa, pacjentom bardzo często towarzyszą takie emocje jak stres czy strach. Bez obaw! To moja praca i zapewniam, że żaden przypadek nie będzie dla mnie zaskoczeniem.

Przygotowanie stóp do wizyty

Dla własnego komfortu zalecam odświeżyć stopy w domu przed wyjściem na wizytę. Pamiętaj, aby nie stosować kremów, maści czy zasypek, ponieważ utrudni to wykrycie zmian, które są dla mnie istotne.

Jakie informacje zebrać przed wizytą

Warto zabrać ze sobą dokumentację medyczną, jeśli są w niej informacje o wykonanych zabiegach w obrębie stóp. Jeśli przyjmujesz na stałe leki, powinieneś poinformować mnie o tym podczas wywiadu. Istnieje możliwość, że przyjmowane leki, mogą wpływać na zdrowie naszych stóp. Należy również poinformować o przewlekłych chorobach. Dzięki takiemu wywiadowi, możemy ocenić dotychczasowe działania oraz pozwoli nam to zaplanować odpowiednie terapie i leczenie.

Paznokcie – pomalowane czy nie?

Należy usunąć lakier z paznokci (najlepiej zrobić to nie później niż 2 dni przed wizytą). Jeśli jednak przyjdą Państwo na wizytę z lakierem na paznokciach, będę musiała go usunąć.

Pierwsza wizyta u podologa

Pierwsze spotkanie z podologiem rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu podologicznego. Skuteczne leczenie stóp to przede wszystkim trafna diagnoza! Skorzystaj z usług doświadczonego podologa i postaw na szybkie efekty!